Magia Świąt czy Grinch?

“Będąc dziećmi wierzymy, że choinka i trzy płatki śniegu naprawdę zmieniają świat”. André Laurendeau 

Ten cytat najbardziej pasuje do moich odczuć świątecznych lub do ich braku. Mam wrażenie, że w ubiegłych latach bardziej czułam ducha świąt i magię, która jej towarzyszy. Szczerze powiedziawszy, że nie wiem, kiedy to się zmieniło i co wpłynęło na ten brak magii.

Będąc dzieckiem doceniasz bardziej, cieszy Cię więcej, a może się mylę? Może to nasi, rodzice, dziadkowie byli odpowiedzialni za ten magiczny czas? Może to ja, obecnie jako rodzic robię coś nie tak i nie w tej kolejności? Odpowiedź brzmi nie wiem.

Nie jestem typowym Grinch’em, który nienawidzi Świąt i pozabiera wszystkim prezenty, lubię patrzeć, gdy ktoś się cieszy na nadchodzące Święta. Uwielbiam świąteczne filmy i muzykę, fotografie w stylu świątecznym też lubię przeglądać. Kiedyś usłyszałam “Paulina to kocha Święta, u niej świąteczne piosenki lecą już w listopadzie”, lecz w tym roku utwory świąteczne słucham od czasu do czasu w Spotify lub to co usłyszę w radiu.

Odkąd Borys jest z nami czas grudniowy wyglądał tak

Przeglądając zdjęcia od 2018 roku stwierdzam, że za każdym razem pieczemy z Borysem pierniczki, a to oznacza, że tradycję trzeba utrzymać i należy zabrać się za wypieki. Planów jest dużo, mam nadzieję, że wszystkie zrealizuję.

No i mam mega misję! Muszę upiec dla swoich dziadków makowca i jabłecznik, a co gorsze ostatnio robiąc jabłecznik wyszedł mi zakalec… Na skróty też nie lubię chodzić i nawet przez myśl mi nie przejdzie, żebym zaniosła kupne ciasto. Także trzymajcie za mnie kciuki, by jabłecznik nie okazał się zakalcem, a mój pierwszy w życiu makowiec nie był porażką! Obstawiam, że przy pieczeniu będzie ubaw po pachy więc powinnam to nagrać, chociaż w mini skrótach.

Może macie sprawdzone przepisy, które zawsze wychodzą i macie ochotę się podzielić?

Także kochani na pewno nie będę Grinch’em, lecz będzie zabawnie!

Poniżej podzielę się z Wami swoją świąteczną playlistą.

Jeśli znudziły Ci się Twoje piosenki lub to co słyszysz w radiu to z chęcią podzielę się swoją playlistą, może właśnie te utwory przypadną Ci do gustu lub usłyszysz coś nowego – miłego słuchania!

Moja lista Świątecznych hitów!

Nie zapomnijcie w tym szaleństwie o chwili dla siebie!

Miłego!

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *