Moja 1 Fotoksiążka Professional Line z Saal Digital – testujemy

Odkąd Borys przyszedł na świat zrobiłam kilkanaście tysięcy zdjęć! Tak, nie pomyliłam się w tej kwestii. Jako mama robiłam tych zdjęć wiele, aby uchwycić jak najwięcej chwil z jego życia by móc później pamiętać jak szybko się zmieniał z noworodka do niemowlęcia i w coraz to starsze dziecko. Obiecałam sobie, że znajdę czas na posegregowanie zdjęć Borysa, a jak już to zrobię to przygotuję mu piękną Fotoksiążkę. Po roczku Borysa miałam się za to zabrać, ale ostatecznie przesunęłam to w czasie, a później o tym całkowicie zapomniałam.

Aż pewnego dnia…

Zobaczyłam na Instagramie, że firma Saal Digital poszukuje osób chętnych do testowania nowej fotoksiążki Professional Line. Po kilku dniach od wypełnienia formularza dostałam pozytywną odpowiedź zwrotną ze wszystkimi istotnymi informacjami.

Kilka słów o aplikacji Saal Digital bo to przecież od niej zaczynamy naszą przygodę z tworzeniem naszej fotoksiążki

 • aplikacja działa idealnie na macOS Catalina
 • bardzo intuicyjna aplikacja i prosta w użytkowaniu (nie było potrzeby, aby zapoznawać się z wideoporadnikiem)
 • program oferuje nam 3 różne projekty względem upodobań:
 • pusty projekt – tutaj mamy do wyboru różne ramki i cienie, kliparty itp. (jest tego bardzo dużo więc każdy znajdzie coś dla siebie)
 • fotoksiążka one-minute – tu muszę stwierdzić, że jest to idealne rozwiązanie na przygotowanie fotoksiążki w trybie ekspresowym bo dodajesz tle zdjęć ile chcesz, a program za Ciebie stworzy projekt
 • automatyczny układ AutoLayout – możliwość automatycznego umieszczania dowolnej ilości zdjęć, lecz można funkcję AutoLayout wyłączyć i samemu zacząć projektować naszą fotoksiążkę

Krok po kroku tworzenie fotoksiążki

W Saal Digital Professional Line masz do wyboru, aż 5 różnych formatów fotoksiążki. Wymiary 22×30 / 21×21 / 30×30 / 30×21 / 40×30 – ja zdecydowałam się na wymiar 22×30, ponieważ chciałam mieć te fajniejsze zdjęcia Borysa na dużym formacie tj. na zdjęciu poniżej. Tutaj Borys miał 3 miesiące ❤️

zdjęcie
dziecko
Moja fotoksiążka z Saal Digital
https://www.saal-digital.pl

Po otwarciu aplikacji mamy do wyboru wiele opcji tj. odbitki, fotoksiążka, fotoobrazy, kartki, plakat/FineArt, kalendarz, foto prezenty, zestaw przykładowy i produkty biznesowe – jeśli obowiązują w danym momencie promocje są one przypięte do danej kategorii. Oczywiście ja testowałam Fotoksiążkę więc wybrałam opcję “Fotoksiążka” i tym momencie program pokazuje nam przewidywany czas dostawy (jeśli zamówisz książkę w przeciągu kilkunastu godzin) – to mamy informację, kiedy możemy się spodziewać naszego produktu . W mojej opinii jest to tryb ekspresowy. Planowany termin dostarczenia przypadał na 16.04.20 a paczka była już u mnie 10.04.20 przed samymi Świętami Wielkanocnymi, co mnie mocno zaskoczyło na plus do firmy Saal Digital!

Kolejny wybór to…

Oprawa – tu do wyboru mamy dwie opcje akryl + Eko skóra lub Eko skóra/płótno – ja zdecydowałam się na Eko skórę w kolorze czarnym z nadrukiem i piękną szatą graficzną, którą wybrałam spośród dostępnych szablonów w aplikacji. Dla mnie jest to ponadczasowe rozwiązanie i jestem przekonana, że za kilkanaście lat ta fotoksiążka będzie równie pięknie wyglądać jak obecnie.

mama poleca fotoksiążek z Saal Digital
Fotoksiążka z Saal Digital

Wybierz rodzaj okładki i kolor

Akryl + Eko SkóraEko Skóra / Płótno
Eko skóra koniak
Eko skóra czarna
Eko skóra biała
Eko skóra krem
Eko skóra tytan

Wygląd drewna
imitacja drewna o kolorze łupkowym

imitacja drewna o kolorze krecim
Tutaj będzie wszystko jak w kolumnie po lewej stronie + mamy do wyboru płótna

Płótno ecru
Płótno jasny róż
Płótno jasny niebieski
Płótno białe
Naturalne płótno

Wybierz rodzaj papieru

 • papier fotograficzny błyszczący
 • papier fotograficzny matowy
 • druk high-end mat
 • druk artystyczny

Ja zdecydowałam się na druk high-end mat i nie żałuję mojej decyzji bo pierwsze moje wrażenie, gdy otworzyłam fotoksiążkę było WOOOW ! Wtedy przypomniały mi się moje książki z dzieciństwa, gdy na Święta od rodziców dostawałyśmy z siostrą książki można by powiedzieć z tej górnej półki i ten papier w dotyku był dla mnie wtedy wyjątkowy, uwielbiałam go dotykać i tu było tak samo!

Co dalej?

Dalej to już tworzycie same cuda w programie – wystarczy tylko, że wybierzecie 1 z 3 opcji projektu i tworzycie swoje wymarzone fotoksiążki. Tworząc fotoksiążkę dla Borysa wybrałam pusty szablon i dałam się ponieść wyobraźni, ja osobiście jestem z efektu końcowego bardzo zadowolona. Skorzystałam z wielu dostępnych szablonów w aplikacji Saal Digital – każdy znajdzie coś dla siebie. Mi osobiście tworzenie wszystkiego od zera sprawiło wielką radość!

Poniżej podzielę się z Wami kilkoma zdjęciami z Borysa książki.

fotoksiążka z Saal Digital
Fotoksiążka z Saal Digital
https://www.saal-digital.pl

Borysowi fotoksiążka przypadła do gustu! W szczególności brzuch mamy ☺️

Fotoksiążka
Borysowi fotoksiążka przypadła do gustu 🙂
fotoksiążka Saal Digital, dziecko
Fotoksiążka z Saal Digital
Borys z moją siostrą, a swoją Mamą Chrzestną ❤️
Borys był bardzo zainteresowany Fotoksiążką
Najważniejsze wspomnienia zachowane w jednym miejscu!
https://www.saal-digital.pl/professional-line/

PODSUMOWANIE

Pozytywy:

 • wysoka jakość produktu
 • zdjęcia uwzględnione w fotoksiążce nie tracą na jakości (obawiałam się zdjęć wykonanych iPhone 6s – zupełnie nie potrzebnie)
 • wysokiej jakości gruby papier, na którym nie zostają ślady
 • duży wybór kolorystyczny okładki
 • możliwość umieszczenia nadruku na okładce
 • wyjątkowy design
 • niewidoczne łączenia w książce
 • prosta i intuicyjna aplikacja do tworzenia fotoksiążki
 • brak Loga firmy na książce
 • szybka realizacja zamówienia

Minusy:

 • jedyne co może na pierwszy rzut oka zniechęcać to cena, lecz wg mnie ta książka jest tego warta (Saal Digital często wprowadza promocje)

Dziękuję Saal Digital za możliwość testowania Waszego produktu!

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *