Przyjaźń

przyjaźń

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.”

Albert Camus

Przyjaźń. Czym jest?

Przyjaźń jest jednym z ważniejszych elementów rozwoju każdego człowieka – ma wpływ na relacje międzyludzkie.

Może teraz tak po mojemu jak ja to widzę?

Często słyszałam jak ktoś mówił ile to przyjaciół ma wokół siebie, a mylił pojęcia przyjaciela i znajomego. W dobie tak bardzo rozwiniętych social mediów często zatracamy się w wirtualnym świecie, a zapominamy czym jest prawdziwa przyjaźń. Każdy z nas ma przy sobie garstkę prawdziwych przyjaciół.

Mówią “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Moje przyjaciółki poznałam w szkole średniej i nie przypuszczałam, że będziemy się przyjaźnić kolejnych kilkanaście lat – teraz już są na mnie skazane, na wieczność! Oczywiście żartuję! Tak na poważnie to każda z nas jest zupełnie inna, każda ma inne pasje i zamiłowania, a także swoje życie prywatne. Myślę, że to że każda z nas jest na swój sposób inna to nas połączyło i dalej nas trzyma!

Czas spędzony w towarzystwie przyjaciół jest celebrowaniem chwili – nie jest to coś, co robimy z przymusu lecz z przyjemności. Uwielbiam te wspólne wyjścia z nimi na kawę, do kina, czy gdziekolwiek indziej – pamiętajcie, że nie ważne jest gdzie i jak spędzacie czas, lecz z kim spędzacie ten czas!

Więc kim jest przyjaciel?

  • bliska sercu osoba
  • bratnia dusza
  • osoba, która wesprze, a także “potrząśnie” Toba jak będzie taka potrzeba
  • motorem do działania
  • dobrym słuchaczem
  • wspiera i motywuje do działania
  • jest przy Tobie w lepszych i gorszych momentach Twojego życia

Mimo wirtualnego świata nie zapomniałam kim dla mnie jest P R Z Y J A C I EL !!!

A Wasze przyjaźnie jak długo trwają ? Jak poznaliście swoich przyjaciół? Może dodalibyście coś czego ja tu nie umieściłam?

Będzie mi miło jak podzielicie się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Jest niedziela więc spędźcie ten czas z rodzinami i przyjaciółmi.

Miłego dnia!

Paulina – mama Borysa

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *